כללי
  • מאי 17th, 2019
  • - סגור לתגובות על הסעות עם רכב משוריין – לשם מה זה מיועד?
  • -

לא מעט אנשים בישראל ובכלל בעולם, משתמשים ברכב משוריין לצורך נסיעות במקומות שונים, על בסיס קבוע או מעת לעת. על פניו, היינו מצפים שרק מלכים, נשיאים, ראשי ממשלה, אנשים בכירים במדינות שונות ייסעו עם כלי רכב משוריינים ולא אנשים אחרים, כאלה שאין להם תפקיד מיוחד ולא כאלה שאינם נחשבים למאוימים טבעיים.

אך האמת היא כמובן שונה. לא מעט אנשים משתמשים ברכב הסעות משוריין מרצון או לא מרצון. זה תלוי לא רק בתואר שלהם אלא גם בסטטוס שלהם, כפי שנוכל לראות מיד, וכן זה תלוי במקרים רבים גם במקום אליו הם נדרשים או בוחרים לנסוע. לכן אנחנו יכולים לראות במקומות ספציפיים לא מעט אנשים משתמשים בכלי רכב כאלה.

לפני שאנחנו נסביר מי ומתי משתמש באפשרות של הסעות עם רכב משוריין, נציין בקצרה שני דברים. ראשית, לא מדובר אך ורק ברכבים פרטיים אלא גם ברכבי הסעות שמיועדים להסיע קבוצה גדולה של אנשים. שנית, מדובר על רכבים שמשוריינים בצורות שונות, בין אם זה באמצעות חומרים שאי אפשר לפגוע בהם ממרחק בנשק חם, וכן מדובר על רכבי הסעות, נניח, שמוקפים סורגים בחלונות בשביל למנוע פגיעה של אבנים או חומרים אחרים.

מתי ומי נהוג להשתמש ברכב הסעות משוריין

כאמור, אנחנו נראה אנשים בעלי תארים מיוחדים משתמשים ברכבי הסעות, אך לא רק הם. אנחנו נראה בעלי תפקידים מסוימים אשר מחויבים לנהוג ברכבי הסעות משוריינים מתוך הנחה שזה אמור להגן על חייהם ואסור להעמיד אותם בסכנה.

כמו כן, אנחנו נראה אנשים עשירים שחוששים לחייהם ולכן הם משתמשים ברכבים כאלה. זה נפוץ מאוד לא רק בישראל אלא גם בחו"ל כמובן. כך גם לא מעט מפורסמים שמפחדים שיקרה להם.

קבוצות נוספות שנוהגות להשתמש ברכבים משוריינים, הם מטיילים או אנשים אחרים שמגיעים לאזורי עימות. למשל, לא פיעם אנשים שמגיעים לבקר ביהודה ושומרון משתמשים בכלי רכב משוריינים מתוך רצון להגן על עצמם מפני אפשרות של זריקת אבנים או דברים דומים לאלה שיכולים לסכן אותם.

Post Author