כללי

על מנת שתוכלו לבצע טיפול לרכב, יש לבחור את המוסך המורשה לסוג הרכב שברשותכם, כך שתהיו בטוחים כי מדובר בטיפול היעיל והמקצועי ביותר עבור רכבכם. מוסכים מורשים, מעניקים את הטיפול הנכון, את החלפים המקוריים וכן, אחריות על העבודה שביצעו. בגלל שכל הרכבים בישראל מיובאים, לא ניתן לפנות ישירות ליצרן הרכב ולכן יצרניות הרב השונות מינו מוסכים מורשים בהוראות היצרן. כל הטיפולים השוטפים ברכב, נעשים באמצעות צוות מוסכניקים מיומן, אשר עובר הכשרה בכל תקופה מסוימת לגבי חידושים ותקלות שונות בדגמים חדשים של יצרנית הרכב.

בעבר, הטיפול הנפוץ ביותר היה טיפול 10,000 ק"מ, כאשר הטיפול הוא המורכב מבין כולם, שכן מדובר על טיפול במנוע שמלווה גם בבדיקה של תקינות הבלמים ברכב. טיפול לרכב זה, כולל החלפת שמן, מסנני אוויר, בדיקת בלמים והחלפתם בעת הצורך. פעם היו מחליפים פלגים ופלטינות, אך היום זה אינו קיים בשל טכנולוגיית ההצתה שהתקדמה ואין בהם שימוש עוד.

גם אם עברה שנה והרכב לא נסע  עשרת אלפים ק"מ בצעו טיפול

לא כל רכב נוסע 10,000 ק"מ תוטיפול לרכב אצל מוסך מורשהך תקופה קצרה ולכן, החלפים בכל זאת מתבלים או מתייבשים בגלל נזקי הזמן. בכל זאת, יש לבצע טיפול לרכב מסוג 10,000 או אם מדובר בטיפול 20,000 ק"מ, מומלץ לבצע טיפול זה בכל זאת. ישנם טיפולים גדולים ומורכבים יותר לכל רכב, כגון רצועת טיימינג ורכיבים שונים אחרים, על מנת לא לגרום נזק למנוע. לכל רכב, יש את הטיפולים הקבועים שלו ויש לבצע אותם בזמן. טיפולים אלה נקראים טיפולים תקופתיים ואסור לעבור את הזמן או להזניח אותם, כי אחרת הבלאי ברכב יגדל וייתכנו תקלות שונות שיעלו לכם במחיר יקר יותר אם לא תבצעו בזמן את הטיפולים התקופתיים לרכב.

רכב שטופל במוסך מורשה יימכר מהר יותר

אם אתם סבורים כי הגיע הזמן לרכוש רכב משנתון חדש יותר ואתם מעוניינים למכור את רכבכם, השאלות הראשונות שהקונה ישאל אתכם יהיו היכן ביצעתם את הטיפולים ברכב.. אם יש לכם ספר טיפולים ממוסך מורשה, הרבה יותר קל יהיה לכם למכור את הרכב, היות והקונה יהיה בטוח, כי מדובר ברכב שמתוחזק היטב.

Post Author

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנות ב *