כללי
  • מאי 20th, 2019
  • - סגור לתגובות על תשלום אגרת רכב
  • -

כשאנחנו רוכשים רכב, לא משנה אם הוא ישן או חדש, אז יש שורה של תשלומים שאנחנו צריכים לבצע באופן קבוע, גם אם לא באופן שוטף, כלומר לא מדובר בתשלומים שבועיים או חודשיים אלא בתשלומים שנתיים.

כך למשל, אנחנו צריכים לשלם על ביטוח רכב, קרי ביטוח חובה שהמדינה מחייבת אותנו לעשות, ביטוח מקיף וצד ג' שאנחנו עושים בשביל לשמור עלינו ועל הרכב, כמו כן אנחנו צריכים לשלם על טסט לרכב, וכן אנחנו צריכים לשלם תשלום אגרת רכב.

תשלום זה מיועד למשרד התחבורה והבטיחות בדרכים, הוא יכול להתבצע בדואר והוא יכול להתבצע גם דרך שירות התשלומים של המשרד דרך האתר באינטרנט. התשלום על האגרה נועד בשביל שהנהג יכול להמשיך לנהוג על הרכב בצורה חוקית ללא שום בעיה. למעשה, האגרה מוכיחה שהנהג מחזיק ברישיון על הרכב ויש תיעוד של כך במשרד התחבורה.

לשם מה מיועד התיעוד?

אגרת רישיון רכב מוכיחה כאמור שאנחנו מחזיקים ברישיון על הרכב, אם אין לנו את רישיון כזה אז באופן הגיוני, המשטרה עלולה לחשוד שאנחנו לא הבעלים של הרכב ולמעשה אנחנו משתמשים בו באופן לא חוקי. צריך לומר שיש סייגים מסוימים, אם נניח השאלנו את הרכב שלנו לגורם אחר, אז אם הוא נתפס עם רישיון רכב על שמנו, אז עליו להוכיח שהוא קיבל אישור מאיתנו להשתמש ברכב, ואם כך הדבר, אין שום בעיה מבחינה חוקית.

עכשיו, אגרת רכב מיועדת למעשה שיהיה תיעוד במערכות למי שייך הרכב. בצורה כזו, אם נניח הנהג נתפס מבצע תאונה או כל דבר אחר, אפשר לדעת למי שייך הרכב ואל מי אפשר לפנות. לדוגמא, אם הנהג ביצע תאונת פגע וברח ואפשר לזהות את מספר הרכב, אז דרך המספר אפשר לראות את התיעוד ולמי שייך הרכב, וכך אפשר להגיע אל הבעלים שלו ומי נוהג עליו.

כמובן שזה רק תפקיד אחד של תיעוד ברשומות וזה גם רק תפקיד אחד של תשלום אגרת רכב. חשוב להדגיש, היום אפשר לנהוג ברכב מבלי לחכות לרישיון, ישנם תהליכים מסוימים שאפשר לבצע על מנת שנוכל להשתמש ברכב בצורה חופשית.

Post Author