כללי
  • יוני 16th, 2019
  • - סגור לתגובות על פעילות ODT – מה אנחנו יכולים להשיג דרכה
  • -

לא במקרה הרבה מאוד גורמים, בין אם מדובר בגורמים עסקיים, חינוכיים ואחרים, בוחרים להשתתף בפעילויות ODT. זה לא מקרי, מאחר ומדובר בפעילויות מאוד מיוחדות, מהנות, ומעבר לכל זה, מדובר בפעילויות שאנחנו יכולים להשיג בעזרתן לא מעט כלים שיכולים לעזור לנו בעתיד.

לפני שאנחנו נסביר, מה בדיוק אנחנו יכולים להשיג באמצעות פעילות ODT, חשוב להבין תחילה מה זה אומר. מדובר בפעילות שמבוססת על עבודה באזור חיצוני, בשטח, לא באזור הנוחות שלנו, זו המטרה. לכן זה נקרא ODT, מחוץ לדלת. הרעיון הוא שמדובר על מגוון רחב של משחקים ופעילויות שונות שנערכות בין חברי הקבוצה, בין אם מדובר בעובדים, תלמידים, או כל גורם אחר. אלה יכולים להיות משחקי רצפה, משחקי שולחן, הפעלות ופעילויות שונות שיש להן מטרות ויעדים מגוונים.

כל הפעילויות מועברות על ידי מדריכים מקצועיים כאשר הם בוחרים את ההפעלות בהתאם לסוג הקבוצה, לסוג האנשים שמשתייכים אליה וכמובן בהתאם לתנאים שעומדים לרשותם, מתוך כוונה להפיק את התועלת המרבית, את היעדים המרכזיים שהציבו בפניהם המארגנים, בין אם מדובר באנשי הקבוצה עצמה או בגורמים אחרים ששלחו אותה לפעילות זו.

מה יכולים להיות היעדים והמטרות של הפעילות

כשאנחנו מחליטים לערוך פעילויות ODT, כאמור, אנחנו צריכים להחליט מה הן המטרות והיעדים שלנו. מדוע אנחנו מבקשים לערוך פעילויות כאלה, מה אנחנו רוצים להשיג מהשתתפות שלנו באופן ספציפי, או של עובדים או תלמידים שלנו בפעילות כזו.

למשל, אנחנו יכולים להחליט שהדבר הכי חשוב לנו, זה הגיבוש של הצוות. חשוב שאנחנו נקפיד על כך. לכן אנחנו נרצה שכל העובדים ישתתפו, ייקחו חלק פעיל. לכן יהיה לנו חשוב שהפעילות תהיה קבוצתית וכזו שכל אחד יוכל ויצטרך לתרום לה משהו.

אופציה אחרת, אנחנו נרצה אולי שתהיה זו פעילות ODT יצירתית, כלומר, פעילות שכל אחד להביא משהו מיוחד משלו ולא דבר סטנדרטי, לא דברים רגילים. בצורה כזו, יהיה הרבה יותר קל להפיק תועלת מהפעילות, גם אם היא לא פשוטה ועל פניו אולי לא מדברת לכל אחד. עצם זה שהם צריכים להיות יצירתיים, ישנה את הגישה שלהם לעניין.

Post Author