כללי
  • אפריל 28th, 2019
  • - סגור לתגובות על אתר חדשות חרדי
  • -

העיתונות החרדית ואתרי המדיה, שונים משאר המדיה או העיתונות בארץ. רוב המדיה החרדית, מזוהה עם זרם מסוים במגזר הספציפי הזה. הכתבות והמידע הנמצאים במדיה כגון אתר חדשות חרדי, מציגים את המסרים המאופיינים לזרם זה  ולרוב מדובר על התנגדות למנהגים של הציבור החילוני או העולם המודרני. המחלוקות בין ציבור החילוני לבין הציבור החרדי, סובבות סביב ערכים ונורמות וכן, זהותה היהודית של ארץ ישראל.

שני המגזרים, הן המגזר החילוני והן המגזר החרדי, חיים בניתוק אידיאולוגי ורוחני. התקשורת החרדית למעשה, מהווה את האמצעי המרכזי, אשר דרכו לומדים, ן החילונים והן נחרדים אלה על אלה. דווקא החשיפה למדיה ולטכנולוגיה בכלל, עשויה לשנות באופן הדרגתי את הפער בין שני המגזרים ולכן הוקם אתר חדשות חרדי אשר מאפשר חשיפה לחדשות הכלליות שקיימות מחוץ למגזר החרדי.

השינוי המהותי במגזר החרדי בעקבות החשיפה לאינטרנט

הקהילה החרדית, קנאית לאוטונומיה החינוכית והערכית ומעוניינת לחיות את חייה בחממה המוגנת והמוכרת שלה. כבר בשנות האלפיים המוקדמות, החל הציבור החרדי להיחשף לאינטרנט, כאשר האינטרנט היה מוגבל לצרכי עבודה בלבד. היום ניתן לראות כי על פי סקר שנערך לפני כשלוש שנים, כי 56.4% מהחרדים, דיווחו כי הם נחשפו לאינטרנט, 10% נחשפו לעיתים רחוקות ורק 12.7% לא נחשפו מעולם לרשת. בכל זאת, הקדמה והצורך באינטרנט גברו וכבר ניתן לראות כי קיים אתר חדשות חרדי המיועד למגזר זה בלבד.

החברה החרדית נמצאת כיום בתקופה מורכבת

החברה החרדית בישראל, נמצאת בתקופה די מורכבת, אשר כוללת אתגרים משמעותיים, כאשר אחד מהם הוא רשת האינטרנט. מדובר בעולם וירטואלי חדש אשר בעשרים השנים האחרונות, שינה את חייהם החברתיים והפוליטיים של מגזר זה. למרות הקנאות לאוטונומיה הנהוגה במגזר החרדי, החברה החרדית אפשרה לאינטרנט לחדור למגזר הייחודי והקנאי האופייני לה והקימה אתר חדשות חרדי, תוך שמירה על ההתפתחות במדיה באופן הכה ייחודי לה. אתרים אלה, אף חושפים פרסום של עסקים מקומיים, מה שלא היה עד היום, כי אם רק באמצעות העיתונים החרדיים והמקומונים שהיו אופייני לכל שכונה או עיר שבה גרים החרדים.

Post Author