כללי

הנהלת חשבונות נחשבת לפעילות מורכבת מאחר ובכל ניהול עסק יש אלמנטים רבים שיש צורך להתחשב בהם. דו"חות רבים הנוגעים אליו מגיעים ממקומות שונים ויש צורך להקליד אותם בצורה מסודרת. מדובר על חשבוניות המוצאות ללקוח, קבלות, חשבוניות ותעודות משלוח המגיעות מספקים, תלושי שכר ונתוני סיכום על הוצאות שכר חודשיות, התאמות בנק ועוד. יש צורך  לערוך התאמות, פקודות ומאזנים, לדווח לרשויות החוק ובכלל זה, מע"מ מס הכנסה, ביטוח לאומי. תוכנת הנהלת חשבונות מקצועית מבצעת את כל הפעולות הללו, ואחרות נוספות,  היטב.

מבחינים במספר סוגי הנהלת חשבונות. חד צידית אשר מתאימה לעסקים קטנים והכפולה המתאימה לגופים עסקיים גדולים בהם יש פעילות ענפה ומורכבת. תוכנת הנהלת חשבונות כפולה ורב שנתית תצליח לתמוך היטב בכל הפעילות ותספק דו"חות בכל עת שהיא נדרשת לכך. עבודת מנהל החשבונות איננה נפסקת לרגע. היא נדרשת כבר מתחילת פעילות העסק ונעשית על בסיס יומי, שבועי, חודשי ותקופתי. כך בעזרת התוכנה הוא ינפיק חשבוניות, ירשום אותן, יכין משכורות, ישלם לספקים, יגבה חובות, יבצע רישומי מלאי, התאמות בנקים ועוד.

למה לבחור בתוכנת הנהלת חשבונות

מדי חודש או חודשיים, בהתאם לסוג העסק ולנפח הפעילות בו, תתבצע הנפקת דו"חות לרשויות והתשלומים לגביהם.  כאשר מדובר על ניהול חשבונות של חברה הרי יש צורך לנפק נתונים על בסיס רבעוני, דו שנתי או שנתי בהתאם לצורך, ולהעבירם לרואה החשבון על מנת להכין מאזני בוחן, מאזני ביניים או מאזנים שנתיים הנדרשים על פי חוק. משרדי רואי חשבון רבים מחזיקים ברשותם גם מערכת הנהלת חשבונות.

חשיבותה של תוכנת הנהלת חשבונות חזקה, יציבה, נוחה וידידותית למשתמש רבה מאוד. מעבר להיותה כלי עזר זמין וחיוני היא מספקת ביטחון רב למנהלים וזאת, על סמך הנתונים הנפלטים ממנה ללא טעויות. הם יכולים לתכנן מהלכים שונים שחלקם תקפים לאותו הרגע ואחרים אסטרטגיים יותר דוגמת: עיכוב תשלומים, הקדמת אחרים, קבלת החלטה על הרחבת שיווק של מוצר מסוים, עזיבת לקוח,  היפטרות ממוצר בעייתי ועוד. מומלץ לרכוש תוכנת הנהלת חשבונות אצל חברה בעלת מוניטין. היא תפעל ללא דופי לאורך זמן ואף תתעדכן כל העת בנתונים חדשים נדרשים.

Post Author

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנות ב *