אירועים
  • פברואר 22nd, 2022
  • - סגור לתגובות על שכירים? אילו זכויות עובדים כדאי שתכירו
  • -

 אחד הנושאים העיקריים בהם ישנם מתחים בין מעסיקים לשכירים, הוא כל הנושא של זכויות עובדים. כך היה מאז ומתמיד, וסביר להניח שכך יהיה גם בעתיד. המדינה קובעת רשימת של זכויות שעל המעסיקים לספק לעובדים שלהם או לשמור עליהם, בחלק מהמקרים מדובר על זכויות הגלומות בכסף ובחלק מהמקרים במשתנים של זמן או משתנים אחרים.

כל עובד שכיר צריך להכיר את הזכויות שמגיעות לו. לא רק בגלל העובדה שמדובר בעניין כלכלי שיכול להשפיע עליו כך או אחרת, אלא בגלל שהזכויות מאפשרות לעובדים לשמור על איכות החיים שלהם בזמן שהם עובדים, לעבוד בתנאים נוחים וטובים, ובמקרים רבים הזכויות מצטברות ויש להן השפעה ארוכת טווח. מי שיכול לעזור לשכירים לשמור על זכויות אלו, הוא עורך דין דיני עבודה.

אילו זכויות יש לשכירים ואיך שומרים עליהן?

אנחנו יכולים לחלק את הנושא של זכויות שכירים לקבוצות שונות. לפני שנציג אותן, חשוב להבהיר שלא כל העובדים זכאים לאותן זכויות. יש הבדל בין עובדי קבלן לעובדים רגילים, עובדים בחוזה אישי לעובדים בחוזה קיבוצי, יש הבדל בין עובדים זמניים לעובדים קבועים ועוד. החוק איננו מספק את אותן זכויות לכל העובדים ובאותו אופן.

בעיקרון זכויות שכירים מתייחסות בעיקר למאפיינים של ימי חופשה, ימי מחלה, וכן היבטים של תנאים סוציאליים הקשורים לשכר ושאלות כספיות אחרות. כל עובד זכאי, כידוע, ליום חופש בחודש (אלה מצטברים עם הזמן, כולל על פי הוותק), ימי מחלה עם תשלום, דמי הבראה בסוף השנה, וכאמור זכויות הקשורות להיבטים כספיים, כמו למשל, ביטוח לאומי, פנסיה, פיצויים ועוד.

סביר להניח שלא כל שכיר מכיר את כל הזכויות המגיעות לו. לכן הוא יכול לפנות אל עורך דין דיני עבודה ולדעת בדיוק מה מגיע לו ומה לא. הוא יכול גם לפנות אליו במידה ונראה לו שהמעסיק איננו מספק לו את התנאים או אחרי שהוא מפטר אותו, בשביל לוודא שאכן התנאים התמלאו והעובד קיבל את כל מה שמגיע לו כחוק.

איך שוכרים עורך דין דיני עבודה

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של עורכי דין המתמחים בנושא של דיני עבודה. עורך דין בתחום זה, כאמור, יכול לעזור לנו גם לקבל את כל התנאים שלנו בזמן שאנחנו מועסקים בעסק וכן אחרי שאנחנו עוזבים מרצון או מפוטרים ממנו, בשביל לוודא שהעובד אכן קיבל וממשיך לקבל את מה שמגיע לו.

אנחנו יכולים לשכור עורך דין דיני עבודה בעזרת המלצות וחוות דעת של חברים ומכרים, אנחנו יכולים לקבל המלצות וחוות דעת דרך אתרי אינטרנט שונים, וכן דרך גורמים אחרים שיכולים לעזור לנו. חשוב לומר, כל עובד זכאי להיעזר בשירותיו של עורך דין דיני עבודה, לא משנה באיזה תפקיד הוא מועסק, באיזו חברה ובאיזה סטטוס הוא נמצא.

Post Author