אירועים
  • פברואר 10th, 2022
  • - סגור לתגובות על מרגישים תקועים בחיים? אולי זה מה שהייתם צריכים
  • -

לא פעם אנחנו מרגישים שהחיים שלנו נתקעו בנקודה מסוימת ואין לנו אפשרות להתקדם הלאה ואין לנו אפשרות להגיע אל המקום אליו חלמנו להגיע. הכוונה היא לא באופן פיזי אלא נפשי, רעיוני, וכמובן בכל מה שקשור לחלומות שלנו. אנחנו חלמנו להיות בנקודה מסוימת אבל עם הזמן מצאנו את עצמנו באותה נקודה, מתקשים להתקדם.

אנחנו לא היחידים שחווים את זה, בוודאי לא בעידן המודרני. אנחנו חיים בעידן בו יש הרבה מאוד שאלות, לבטים, קשיים, שיכולים להפריע לנו ולמנוע מאיתנו לעשות את מה שאנחנו אוהבים ומה שאנחנו מצפים ומקווים לעשות. לכן הפתרון הטוב ביותר הוא לחפש מענה, גם אם הוא נמצא במקורות חיצוניים כי לא התשובה נמצאת אצלנו בהכרח, לפעמים היא נמצאת בחוץ.

איפה אנחנו יכולים למצוא את התשובה?

יש אנשים שמחפשים את התשובות אצל פסיכולוגים, מטפלים, אנשי מקצוע בתחום כזה או אחר, שעוזרים להם להגיע אל עצמם ולמצוא את התשובה לכל הבעיות שלהם. לעומת זאת, ישנם אנשים שבוחרים ללכת אל ספרי קודש או ספרים של צדיקים ולמצוא שם את המענה, דרך סיפורים, פסוקים ומקרים שכתובים בתורה ומפורשים על ידם.

כך למשל נוהגים מי שבוחר להשתמש בספר אשר בנחל של הצדיק מיבנאל. ספר זה, הוא למעשה חלק מקבוצה ספרים שמטרתה לספק מענה לאנשים מאמינים, אנשים שמוצאים את עצמם עם שאלות ומחפשים תשובות בעניינים שונים, בין אם זה בעייני דיומא ובין אם זה בדברים יותר משמעותיים בחיים.

חשוב לומר, הספר אשר בנחל כולל בתוכו שאלות ותשובות מתוך ההלכה, אשר נכתבו על ידי הצדיק מיבניאל. הספר נמכר בעשרות אלפי עותקים ואף תורגם ליידיש, ואפשר למצוא אותו בלא מעט בתים בישראל. המטרה היא לעזור לכל מי מחפש עזרה, כל מי שמרגיש תקוע וצריך כלים כיצד להתקדם הלאה בחייו.

מדוע משתלם להשתמש בספר?

על פניו, אנחנו יכולים ללכת לאנשי מקצוע, ללכת לגורמים אחרים שיעזרו לנו להתמודד עם ה"תקיעות" שאנחנו חווים בחיינו. אך דרך אשר בנחל נוכל למצוא לא מעט פתרונות שיכולים לשרת אותנו, יכולים לעזור לנו לדעת כיצד להתמודד, מה לעשות ואיך לצאת מהמקום בו אנחנו נמצאים.

אנחנו חייבים להכיר בכך שהחיים שלנו אינם נעים תמיד בזרימה רגועה. כלומר, אנחנו נאלצים להתמודד עם קשיים ותסבוכות, אפילו אם מדובר בדברים פשוטים וקלים יחסית. עדיין אנחנו צריכים להכיר בכך שהחיים מורכבים ואנו זקוקים ליד מכוונת.

דרך התשובות בספר, אשר מגיעות מתוך ההלכה, דרך פרשנות של איש חכם, יש לנו אפשרות להבין טוב יותר את המציאות, יש לנו אפשרות להבין טוב יותר את המצב איתו אנחנו מתמודדים וכמובן לקבל נחמה גדולה בכל דבר שאנחנו עושים ובוחרים להתמודד איתון. כך נוכל להתמודד עם הקשיים שלנו.

 

 

Post Author