אירועים
  • פברואר 8th, 2022
  • - סגור לתגובות על המזגן מייבש אבל הבית קפוא בחורף? זה הפתרון עבורכם
  • -

בקיץ, כשחם לנו, אנחנו יודעים שיש לנו אפשרות להשתמש במזגן בשביל לקרר את הבית או להבדיל, אנחנו יכולים להשתמש במאוורר קיר, מאוורר שולחן או תקרה, בשביל לייצר אוויר נעים יותר. מאחר ואנחנו חיים במדינה חמה שמרבית הזמן שורר בה מזג אוויר קיציי, אזי זה טבעי שאנחנו נבחר להשתמש באחד האמצעים הנ"ל.

השאלה היא, מה אנחנו אמורים לעשות בחורף? כאשר קר והבית קפוא. נכון שתקופת החורף בישראל, באופן יחסי לאירופה או לארצות הברית ומדינות אחרות, היא קצרה ולא קיצונית בדומה למה שמתרחש במקומות שציינו, עדיין ישנם לא מעט ימים קרים מאוד ולכן אנחנו צריכים למצוא פתרונות אידיאליים. לצערנו, המזגן לא בהכרח יכול לעזור לנו במקרה זה.

מזגן בחורף יכול לחמם את הבית, אך הוא יוצר בעיה אחרת, החימום יוצר אוויר יבש שיכול לגרום אי נוחות, צמאה, עור יבש ובמקרים קיצוניים להוביל אפילו לבעיות נשימה ומחנק. נכון אנחנו צריכים למצוא פתרונות אחרים הרבה יותר אופטימליים עבורנו.

אילו פתרונות יכולים להתאים לנו?

כשאנחנו מחפשים פתרונות אידיאליים לחורף, באופן טבעי אנחנו מכוונים לפתרונות בדמות תנורי חימום לבית. מדובר על שורה של תנורים שאנחנו יכולים להתקין על הקיר או להעמיד במקומות שונים בחלל הבית ולהשתמש בהם בשביל ליהנות מאוויר חם ונעים.

אנחנו מכירים שורה של תנורי חימום לבית, בין אם מדובר ברדיאטור, מפזר חום, תנור חימום עומד, קמין חימום. אנחנו יכולים למצוא גם מתקנים כמו מאוורר חימום (מתקן שדומה למאוורר רגיל אך הוא בעצם מחמם) ועוד שורה ארוכה של תנורי חימום לבית מסוגים שונים.

צריך לומר, מעבר לאותם תנורי חימום לבית שציינו, תמיד אפשר לבחור במערכות הרבה יותר מורכבות, יקרות, כגון אח או מערכות חימום תת רצפתי. במקרים אלו, עלינו להיערך בהתאם ולהתקין את המערכת בעת בניית המבנה.

איך בוחרים תנורי חימום בצורה נכונה?

בשביל לבחור תנורי חימום לבית, אנחנו צריכים לבחון פרמטרים ונקודות שונות שיכולות להשפיע על הבחירה שלנו. בין אם זה בהקשר לאופי המבנה ואופי השימוש בו, ובין אם זה בהקשר לסוג המתקן אותו אנחנו בוחרים לבדוק ולרכוש.

למשל, אנחנו צריכים לבחון את גודל המקום ועד כמה המתקן בו אנחנו בוחרים להשתמש יכול להשפיע עליו. עד כמה נכון יהיה להתקין אותו בנקודה כזו או אחר, או שמא מוטב לבחור מתקן נייד שאפשר להזיז אותו ממקום למקום.

אנחנו צריכים לבחון כיצד מטפלים ומתחזקים את המתקנים השונים, עד כמה הם עמידים ואמינים, חזקים, וכן אילו פונקציות יש להם. חשוב לבדוק את עוצמת החום שהם יוצרים ועד כמה הם יכולים להתאים לנו על פי אופי המבנה וכן על פי מה שאנחנו מחפשים, בין אם זה לשעות היום ובין אם זה לשעות הלילה.

 

 

Post Author