אירועים
  • יולי 13th, 2021
  • - סגור לתגובות על במה מטפלים באמצעות רכיבה טיפולית
  • -

רכיבה שנחשבת טיפולית היא רכיבה על סוסים, תוך כדי חיזוק החיבור בין המטופל לבין הסוס עצמו. כחלק מהתהליך, המדריך לומד לתקשר עם המטופל, והמטופל לומד כיצד לשפר אי-אלו יכולות ומיומנויות שונות. בואו נדבר על סוגי הרכיבות הטיפוליות ומהות הטיפול הזה. 

הטיפול באמצעות רכיבה הומצא לפני שנים רבות, כאשר מהות הטיפול מתמקדת בעיקר בקשר בין המטופל לסוס, ובקשר בין המטופל למטפל. המדריכים הם מדריכים מיומנים ומנוסים אשר למדו את התחום הזה של רכיבה על סוסים וטיפול בעזרתם. את התחום הזה של רכיבה טיפולית אפשר ללמוד במכללות שונות בארץ, אף גם אפשר ללמוד קורס כזה דרך חוות חקלאיות שונות שפזורות בארץ בפריסה די ארצית. החל מהדרום, דרך המרכז והשפלה ועד הצפון, תוכלו למצוא חוות רכיבה על סוסים שמדריכות גם באמצעות רכיבות טיפוליות. 

למי עשוי להתאים הטיפול של רכיבה על סוסים?

הטיפול של רכיבה על סוסים עשוי להתאים בדרך כלל לילדים, אבל ישנם גם בני נוער ואנשים מבוגרים שיכולים להפיק תועלת מסוג הטיפול הזה. באמצעות הקורס של רכיבה טיפולית עם סוסים, תוכלו לטפל למשל בכל מיני חרדות חברתיות. 

חרדות חברתיות עשויות לשתק את האדם ממש, לגרום לו לחוש בבחילה והזעה, סחרחורת וחששות עמוקים, לעיתים אפילו עילפון מוחלט. אם אתם מוצאים את עצמכם חוששים לצאת מביתכם בעקבות חרדה חברתית, ייתכן שתוכלו להפיק תועלת ענקית מהטיפול. כמו כן, רכיבה טיפולית יכולה להתאים לילדים שמתמודדים עם חוסר ביטחון עצמי. 

שיפור הביטחון העצמי באמצעות רכיבה טיפולית

באמצעות רכיבה טיפולית אפשר לשפר משמעותית את רמת הביטחון העצמי. הילד או המבוגר לומדים כיצד להוביל את הסוס באסרטיביות, לומדים כיצד להפגין ביטחון עצמי. המדריך שם לידם, מלמד אותם כיצד להוביל את הסוס וכיצד לגרום לו להישמע לפקודות שונות. 

בעזרת הסוס ובעזרת הליווי הצמוד של המדריך, המטופל לומד כיצד לחדד בעצמו את היכולות והמיומנויות החברתיות. חלק מהקורסים לעיתים נלמדים בקבוצות, ככה שאפשר גם לחדד את המיומנויות החברתיות תוך כדי הטיפול. 

פוסט טראומות וחרדות כלליות 

אם אתם סובלים מפוסט טראומה, ייתכן כי רכיבה טיפולית תוכל לסייע לכם. כשאדם סובל ממצב של פוסט טראומה, הוא לעיתים עשוי לחשוש מאינטראקציות חברתיות עם אנשים. סוסים, בניגוד לאנשים, לא מצריכים אינטראקציה חברתית הכוללת שיח ודיבורים. 

בפועל, האינטראקציה עם הסוסים יכולה להיות כמעט דוממת. זה עשוי להקל משמעותית על אנשים אשר רוצים להיחשף לעולם החיצון לאט-לאט. כחלק מהפעילות עם הסוס, המטופל יוכל לתקשר עם המדריך ולחוות אינטראקציה חברתית חיובית תחת בקרה. המטופל ילמד כיצד לדאוג לסוס, וכיצד להפגין רגשות ותחושות כלליות במהלך התהליך. את הלמידה שיפיק המטופל בשיעור, יהיה אפשר להכליל על מצבים חברתיים שונים. אם אתם מרגישים שהטיפול יכול לסייע גם לכם, אל תחשבו פעמיים. 

Post Author