כללי
  • אוגוסט 11th, 2021
  • - סגור לתגובות על מעוניין להגיש תביעה קטנה? הכירו את התהליך המהיר
  • -

כשאנחנו נחשפים לעניינים משפטיים דרך התקשורת, נדמה לנו שכל התביעות הן גדולות ומשמעותיות, תביעות העוסקות בכסף רב ומושכות הרבה מאוד חשיפה. אך המציאות היומיומית היא שונה לגמרי.

בדרך כלל, מרבית האנשים מוצאים את עצמם מגישים תביעות או מתמודדים מול תביעות קטנות. תביעות על סך מאות או אלפי שקלים בודדים, ולא בהכרח תביעות משמעותיות וגדולות. מדובר בתביעות נזיקין, עוגמת נפש ודברים דומים.

מה חשוב לדעת על תביעות קטנות

לצורך הגשת תביעות קטנות, הוקם בית משפט ייחודי אשר מתעסק אך ורק בסוג תביעות שכזה. מדובר על תביעות שהסכום המקסימלי שלהן הוא 33,800 שקל. כאשר מעת לעת המדינה יכולה להחליט שהיא משנה את הסכום, מעלה או מורידה אותו.

מדובר לרוב על תביעות בנושאי צרכנות, הפרת חוזים, נזקים וכדומה. חשוב לומר, שתביעות אלו, בניגוד לתביעות אחרות שנידונות בבית משפט רגיל, אין צורך בעורך דין או בידע משפטי. מה שכן, צריך לדעת איך להגיש את התביעה בצורה נכונה.

הדרך הנכונה להגיש תביעה קטנה

מרבית האנשים, באופן טבעי, לא בהכרח יודעים איך להגיש תביעה קטנה. הם צריכים לקרוא על כך באתרי אינטרנט או לעבוד עם גורמים שונים שיספקו להם מידע, בין אם מדובר בארגונים ועמותות שעוזרות בחינם או בגורמים אחרים.

אופציה נוספת היא לפנות לאתר שמספק אפשרות של הגשת תביעה קטנה אונליין. כלומר, במקום שהם יצטרכו לכתוב את המסמך ולהגיש אותו לבית המשפט לתביעות קטנות, יש להם אפשרות לפנות אל אותו אתר עם כל הנתונים אודות התביעה, ואז הצוות המקצועי באתר ידע מה עליו לכתוב בכתב התביעה וכיצד להגיש אותה.

מדוע משתלם לפנות למסלול זה

ישנם יתרונות שונים בפנייה לאתר שמספק שירותי הגשת תביעה קטנה אונליין. בראש ובראשונה, עצם זה שאנחנו לא צריכים להתעסק עם התביעה וכל מה שכרוך בכך. לפחות עד השלב בו ייקבע לנו דיון בבית המשפט. אותו אתר אליו נפנה, יבצע את כל מה שנדרש עבורנו, בהתאם לאופן שאנחנו רוצים שזה יתבצע.

שנית, מאחר ואין לנו ידע וניסיון משפטי, יהיה נכון שגורם מקצועי יהיה מעורב בכתיבת התביעה ובאופן הגשתה. דרך הגשת תביעה קטנה אונליין, אנחנו חוסכים לעצמנו גם את הטרחה הכרוכה בכך וגם את העלויות שהיינו צריכים לשלם עבור ייעוץ או שירות של עורך דין.

האם משתלם להגיש תביעה בכל מחיר?

לפני שאנחנו פונים למסלול של הגשת תביעה קטנה אונליין, עולה שאלה אחרת והיא, האם משתלם לנו להגיש תביעה בכל מקרה. התשובה היא לא, זה תלוי בסוג האירוע, סוג הנזק שנגרם לנו, ומה המחיר שנשלם לעומת הפיצוי שנקבל.

מה שברור הוא, אם אכן נדרש מאיתנו לעבור תהליך כזה, מוטב לעשות זאת כשאנשים מקצועיים מגישים בשמנו את כתב התביעה שלנו.

 

 

 

Post Author