הון סיכון
  • יוני 15th, 2021
  • - סגור לתגובות על  4 יתרונות של מתכנן פנסיוני
  • -

הכלל לגבי התנהלות נכונה מבחינה כלכלית הוא, עלינו לחסוך כסף כשאנחנו יכולים, כשיש לנו אפשרות לכך, על מנת שנוכל להגיע לימים בהם יכולת ההשתכרות שלנו מצטמצמת, כשבידינו יכולת כלכלית מספיק גבוהה בשביל לפרנס את עצמנו ולקיים אורח חיים סביר.

במילים אחרות, אנחנו דואגים לעצמנו בזמנים טובים בשביל להבטיח עתיד כלכלי חזק ואיתן. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא פנסיה. כשאנחנו צעירים, עובדים ונהנים ממשכורת קבועה, עלינו להפקיד כל חודש כסף לתוכנית פנסיה, על מנת שבעתיד, כאשר לא נוכל לפרנס את עצמנו ולא נעבוד יותר, נוכל לפתוח את התוכנית וליהנות מהכסף שצברנו.

כיצד מנהלים תוכנית פנסיה בצורה נכונה

על פי החוק, כל אדם צריך שתהיה לו קרן פנסיה. עצמאים אמורים לדאוג לעצמם, שכירים נהנים מקרן פנסיה שהמעסיק פותח עבורם בשיתוף פעולה איתם. בעוד ששכירים נהנים מצבירת כסף בקרן על פי המשכורת שלהם, הרי שעצמאים צריכים להחליט בעצמם כמה כסף להכניס לתוכנית וכיצד לחסוך אותו.

יחד עם זאת צריך לומר, גם שכירים יכולים ורצוי שיפתחו תוכנית פנסיה נוספת, עצמאית, אם יש להם אפשרות כזו, בשביל לייצר לעצמם עוד מנגנון לחסכון אשר יבטיח להם ביטחון כלכלי בעתיד. הם ושכירים אשר פותחים תוכנית פנסיה, יכולים וצריכים לעבוד עם מתכנן פנסיוני.

מה זה מתכנן פנסיוני

מרבית האנשים, אינם בהכרח מכירים את שוק הפנסיות ולא יודעים איך להתנהל בו. כלומר, איזו תוכנית נכון לפתוח, כמה כסף רצוי להפקיד, כמה דמי ניהול קרנות הפנסיה גובות ועוד. מתכנן פנסיוני הוא איש מקצוע, בלתי תלוי, אשר יכול לספק את כל המידע ועוד מידע רב אשר יכול לשרת אותנו בשלבים שונים.

למעשה, מתכנן פנסיוני הוא בעל מקצוע עצמאי, אדם שאיננו מייצג אינטרס של קרן פנסיה כזו או אחרת, ויש לו את כל המידע הרלוונטי והמעודכן ביותר, בכל מה שקשור לקרנות פנסיה, דמי ניהול וכל דבר אחר הקשור לתחום. הוא יכול לעזור לנו ולספק לנו שירותי ייעוץ ותכנון פנסיוני.

מה היתרונות של מתכנן פנסיוני

יתרון ראשון – הוא מכיר היטב את התחום. הוא מכיר את כל עולם המושגים, מכיר את הנהלים, יודע בדיוק מה צריך לעשות, איך מתנהלים בשוק, כל דבר קטן וגדול, הוא יודע איך לעשות וכיצד עלינו לפעול.

יתרון שני – הוא לא תלוי בשום חברה. הוא מייצג אך ורק את האינטרס שלנו. זה חיוני מאחר וכך אנחנו יכולים להיות בטוח שהוא ייצג אותנו ולא את קרנות הפנסיה או החברות השונות. הוא יכול לייצג אך ורק את האינטרס של הלקוחות שלו.

יתרון שלישי – אנחנו יכולים להתייעץ איתו לגבי כל נקודה ונקודה, החל מרכישת תוכנית פנסיה וכלה בשינויים שנרצה לעשות או פתיחת התוכנית בעתיד. כל דבר אנחנו נוכל לפנות אליו והוא יוכל לעזור לנו.

יתרון רביעי – בעזרת תכנון פנסיוני נכון, נוכל להבטיח לעצמנו עתיד כלכלי טוב. אין ספק, שמתכנן פנסיוני יכול לעזור לנו בכך.

 

  

 

Post Author