עריכת דין
  • ספטמבר 11th, 2019
  • - סגור לתגובות על שלילת רישיון – איך מתמודדים עם מצב כזה
  • -

אחד המצבים הבעייתיים ביותר שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים איתם, זה מצב בו שוללים לנו את הרישיון. מצב זה  יכול להיווצר כתוצאה מעבירות תנועה שונות, חשוב לזכור שלא מדובר בהכרח בעבירות שהובילו בהכרח למוות אלא גם במגוון עבירות אחרות אשר המדינה קבעה שהעונש עליהן הוא שלילת רישיון. 

צריך להדגיש, שלילת רישיון יכולה להתבצע במצבים שונים וכן לתקופות שונות. ניתן לשלול רישיון לתקופה של חודש, חודשיים וכן לתקופות יותר ארוכות במצבים מסוימים. השלילה יכולה להיות תחת החלטה של שוטר ולאחר מכן תחת החלטה של שופט במסגרת המשפט. בין היתר, שלילת רישיון יכולה להתבצע כתוצאה מנהיגה מסוכנת, נהיגה תחת שכרות, נהיגה תחת שימוש בסמים, וכן אם מדובר על חזרה על עבירות מסוימות לעיתים תכופות. מן הסתם, אם נהג הרכב פגע באדם מסוים אז כמובן עולה הסיכוי שרישיונו ישלל. 

כיצד מתמודדים עם מצב של שלילת רישיון

צריך לומר, המדינה מכירה בכך שיש בעיה מסוימת בשלילת רישיון לנהגים. למשל, אם הנהג עובד והוא משתמש ברכב לצורך עבודתו, הרי ששלילת רישיון עלולה לפגוע בפרנסתו ואז מנסים לבדוק שיטות כיצד לעזור לו להתמודד עם הבעיה. 

ישנן דרכים שונות כיצד להתמודד עם מצב בו הרישיון נשלל. למשל, מצב בו אנחנו יכולים לפנות אל עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה, והוא ידאג לייצג אותו, בין אם זה מול המשטרה ובין אם זה מול מערכת המשפט. כמובן שאנחנו צריכים למצוא מישהו שיכול לייצג אותו בצורה הטובה ביותר. זה אומר שעלינו למצוא עורך דין שידע להציג את העמדה והדעה שלנו, אל מול המשטרה ואל מול מערכת המשפט, מישהו שידע להפריך את טענות הצד שמולנו. 

חשוב להבהיר כאן עוד נקודה, תהליך שלילת רישיון הוא לא סוף פסוק, שכן הרבה פעמים בנוסף לשלילה, אנחנו צריכים לשלם קנס, לעבור קורס רענון ועוד שורה של דברים. עלינו להיערך לכך, על מנת שנוכל להתמודד עם ההשלכות של המעשה והעונש שקיבלנו. אם נשכיר את שירותיו של עורך דין טוב, יש סיכוי רב שהעונש לא ישפיע עלינו בצורה חריגה.

Post Author