עריכת דין
  • יולי 25th, 2019
  • - סגור לתגובות על עורך דין פינוי בינוי – מה התפקיד שלו
  • -

אחד התהליכים החשובים ביותר בתחום הבנייה בישראל בשנים האחרונות, הוא תהליך פינוי בינוי. לא מעט מבנים בישראל עוברים תהליכים כאלה, אזורים שלמים מפונים בשביל לבנות עליהם מבנים חדשים, כאלה שיכולים להתאים טוב יותר למאה ה-21, ולצרכים הנוכחיים של התושבים. 

תהליכי פינוי בינוי מתבצעים במגוון רחב של יישובים, על פי החלטות הרשות המקומית שאחראית על אותם ישובים. צריך לומר, מדובר בתהליך שלוקח הרבה מאוד זמן, מספר שנים מהרגע בו מתחילים בצעדים הראשונים ועד הרגע שהוא נגמר, לא פעם הביצוע שלו נדחה מסיבות שונות. בינתיים יש צורך לטפל בתושבים, לדאוג להם, וכמובן הם צריכים לשמור על האינטרסים שלהם. 

מי שאמון על כל זה, הוא עורך דין פינוי בינוי. לפני שנסביר מה בדיוק התפקיד שלו, מה בדיוק הוא עושה, חשוב להבהיר כאן נקודה משמעותית. עורך דין בתחום זה, עובד עבור כל הצדדים. כלומר, אנחנו נמצא עורך דין שמתמחה בתחום של פינוי בינוי, בצד של התושבים, הדיירים, אך גם בצד של חברת הבנייה ואפילו בצד העירייה אשר מחזיקה צוות משפטי שעומד לרשותה. 

מה עושה עורך דין פינוי בינוי

אנחנו נתייחס בחלק זה, רק לחלקו של עורך דין בעבודה לטובת התושבים, הדיירים. לא לטובת הקבלנים או הרשות המקומית, שזה נושא שונה לגמרי. 

עורך דין שמתמחה בנושא של פינוי בינוי, אמור לייצג את הדיירים ובעלי הדירות מול הקבלנים ומול הרשויות. הוא אמור לדאוג לכך שהאינטרסים שלהם יבואו לידי ביטוי, שהם יקבלו הקשבה מלאה ובמקרה והתהליך מתבצע באופן מוסכם, הרי שהוא צריך לוודא שהחוזה מול חברת הבנייה, נניח, הוא חוזה שמטיב עם האינטרסים שלהם. זאת על מנת שלא ייווצר מצב שהם יקבלו תנאים פחות טובים מתנאי השוק או בכלל ממה שהבטיחו להם. 

צריך לציין, עורך דין בתחום אמור להיות גורם מקצועי, מנוסה, מישהו שעוסק בתחום במשך שנים רבות ואפשר לסמוך עליו שיספק את השירות הטוב ביותר. צריך לקחת בחשבון שמדובר בתהליך ארוך מאוד, ולכן חשוב לבחור מישהו שיוכל ללוות אותנו מהתחלה עד הסוף.

Post Author