עריכת דין
  • ספטמבר 20th, 2019
  • - סגור לתגובות על עורך דין פלילי – באילו מקרים הוא יכול לעזור לנו
  • -

עולם המשפט מחולק לשני חלקים עיקריים. חלק אזרחי וחלק פלילי (אנחנו מוציאים כאן את המשפט הצבאי שמתייחס אך ורק למערכת הצבא ולמה שנמצא תחת הגדרתה).

החלק האזרחי מתייחס למצבים משפטים שנידונים בין אדם לאדם, אדם לחברה, חברה לחברה, אדם לרשות או חברה לרשות. יש עוד שורה של מצבים, אך זה הבסיס של המשפט אזרחי, משפטים בהם המדינה איננה מעורבת.

לעומת זאת, החלק הפלילי כולל את המדינה בתור תובעת כאשר הצד השני, יכול להיות אזרח, יכול להיות חברה עסקית, ארגון או כל גורם אחר, הוא תמיד הנתבע. במילים אחרות, במשפט הפלילי, המדינה היא תמיד הצד שתובע והיא מייצגת את האינטרס של הציבור. המיוחד במקרה של משפט פלילי הוא, גם אם מדובר במצב בו אדם פגע באדם אחר, למשל התנהג כלפיו באלימות, גנב, הונאה וכמובן גם במקרים של רצח או אונס, הרי שהמדינה היא התובעת ולקורבן אין שום חלק בתהליך התביעה. הוא יכול לגשת ולתבוע במשפט אזרחי בשביל לקבל פיצוי כספי.

עורך דין פלילי, אם כך, מייצג תמיד את הצד של ההגנה במשפט. הוא אחראי לספק הגנה לנתבעים מתוך כוונה להפריך את טענות התביעה. במשפט פלילי, על המדינה חלה החובה להוכיח את אשמתו של הנתבע, ועל התובע לנסות ולהפריך זאת.

כיצד ומתי עורך דין פלילי יכול לעזור לנו

כאמור, בכל משפט בו אנחנו מוצאים את עצמנו נאשמים על ידי המדינה בעבירות פליליות שונות, יכול עורך דין פלילי לעזור לנו. הוא יכול להגן עלינו במשפט, ועוד קודם לכן בהליך החקירה וכמובן גם אחרי המשפט, למשל, בהליך הערעור או בכל הליך אחר.

עורך דין פלילי יכול לעזור לנו בצורות שונות. בין אם זה על ידי השגת עדויות וראיות אשר יוכיחו שאין לנו יד בדבר, בין אם זה על ידי ניסיון להפריך את כל טענות התביעה, ניסיון להוכיח שהמדינה נקטה בגישה לא חוקית בשלבי המעצר או החקירה ועוד. כל דבר כזה יכול להשפיע על התהליך ולעזור לנו.

Post Author